Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Sklejka to popularny materiał, który jest powszechnie wykorzystywany w meblarstwie oraz budownictwie. Naturalna, trwała, odporna na zginanie, stabilna wymiarowo, lekka, a nawet wodoodporna i trudnopalna. Choć na pozór niedoceniania, trudno wyobrazić sobie świat bez sklejki. Możliwość swobodnego kształtowania oraz wysoka wytrzymałość na obciążenia to jej największe, ale nie jedyne zalety.

Drewniane płyty sklejone z nieparzystej ilości fornirów to naturalna alternatywa dla sztucznych i toksycznych półfabrykatów. Przyjazna dla środowiska, estetyczna i wygodna w obróbce. Oferuje niską przepuszczalność ciepła jednocześnie posiada dużą udarność. Funkcjonalne oraz wytrzymałe rozwiązanie.

Sklejki mogą być produkowane z drewna drzew liściastych (brzoza, olcha, buk, topola) lub iglastych (sosna, świerk). Powstają one również z gatunków egzotycznych – np. okoume lub meranti. Natomiast sklejka elastyczna produkowana jest z lekkich gatunków egzotycznych, takich jak fuma.

Mnogość obszarów jej zastosowań jest imponująca, a zaliczają się do niej m.in.: meblarstwo, budownictwo, sztuka użytkowa, modelarstwo, szkutnictwo oraz logistyka. W JAF Polska z łatwością dobierzesz sklejkę odpowiednią do Twoich potrzeb.

JAF Form

Sklejka szalunkowa

Wielowarstwowa struktura o gęstości ok. 630kg/m3 oraz znakomite właściwości drewna liściastego powodują, że sklejka charakteryzuje się bardzo wysoką trwałością. Cechuje ją odporność na zginanie, dzięki czemu pozwala na wielokrotne użycie - aż do 20 razy. Innymi słowy oferuje właściwości sklejki brzozowej, za znacznie niższą cenę. 

Sklejki lekkie

topolowa

Lekkie, a zarazem stabilne i łatwe w obróbce. Dzięki wysokiej jakości i niskiej wadze sprawdzą się w produkcji mebli, aranżacji wnętrz, budownictwie, przemyśle motoryzacyjnym oraz morskim.

Sklejka topolowa odznacza się jasnym, jednolitym kolorytem, a jej gładka powierzchnia sprawia, że jest doskonałym materiałem do laminowania.

Sklejki trudnopalne

Sklejka trudnopalna wykonana jest z cienkich płatów brzozowych lub olchowych, nasączonych środkiem ognioochronnym. Stosowana jest w konstrukcjach budowlanych, elementach wykończenia wnętrz, takich jak podłogi i meble. Wykorzystanie sklejki trudnopalnej znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa pożarowego obiektu, dotyczy to w szczególności budynków użyteczności publicznej.

Sklejki trudnopalne do budownictwa spełniają wymagania normy PN-EN 13501-1, klasa reakcji na ogień Bfl-s1d0, B-s1d0 oraz normy dla kolejnictwa PN-EN 45545-2 dla zakresów R10, R17.

Sklejki Paged

Od ponad osiemdziesięciu lat firma Paged produkuje i dostarcza najwyższej jakości sklejki liściaste (brzoza, buk, olcha) i iglaste (sosna) na rynki całego świata. W ofercie JAF znajdą Państwo zarówno sklejki surowe jak i wysoce-przetworzone. Produkty Paged znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle transportowym, meblarstwie, segmencie opakowań, systemów rusztowań, scen i podestów.

Do produkcji sklejek firma używa wyłącznie drewna pochodzącego z lasów gospodarczych, zarządzanych w sposób zrównoważony, z certyfikatem FSC® lub PEFC. Zakłady produkcyjne Paged mogą pochwalić się wysokimi standardami pracy i dbałością o finalną jakość produktu i obsługi swoich klientów, co potwierdzają certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i ISO 18001.

 

Sklejki brzozowe SVEZA

SVEZA to nowoczesna, szybko rozwijająca się grupa firm, jeden z wiodących graczy na rynku drzewnym. Produkowana jest tu wysokiej jakości sklejka z brzozy rosyjskiej. Jest to największy na świecie producent naturalnej rosyjskiej sklejki brzozowej.

Westag & Getalit

Oferujemy szeroka gamę wielkoformatowych sklejek i płyt szalunkowych renomowanej niemieckiej firmy Westag & Getalit. Powłoki foliowe o gramaturach od 200 do 550g/m² umożliwiają wielokrotne użycie tej samej płyty — nawet kilkadziesiąt razy. Optymalne rozwiązanie do wykonywania bezfugowych powierzchni zewnętrznych z betonu, a także do produkcji prefabrykatów. Sklejki i płyty dostępne w dużych wymiarach m.in. 5500x2000mm, z widoczną strukturą drewna lub powierzchnią antypoślizgową.

UPM Wisa
UPM Wisa

Sklejka w transporcie.

Od lat sklejka jest stosowana przy budowaniu pojazdów. Producenci przemysłu transportowego znajdą w naszym asortymencie sklejki z powierzchnią antypoślizgową standardową lub z odciskiem hexa. Posiadamy również dekoracyjne sklejki z filmem melaminowym, sklejki trudnopalne, dźwiękochłonne i inne do zabudowy podłogi i ścian samochodów, przyczep, naczep, wagonów, statków, jachtów  i innych środków transportu.

Oprócz standardowych formatów takich jak 1250 x 2500 mm, 1500 x 3000 mm oferujemy maxi formaty sklejki np. 1880 x 3600 mm, 1880 x 4000 mm i inne, które pozwalają zoptymalizować produkcję. 

Sklejka w meblarstwie.

W meblarstwie sklejka znajduje zastosowanie  jako element konstrukcyjny w konstrukcji mebli  wypoczynkowych i tapicerowanych. Jest wykorzystywana również w produkcji mebli skrzyniowych - na konstrukcję nośną, ramy, dna szuflad. Coraz częściej używa się jej także jako elementu dekoracyjnego, np. jako fronty czy blaty mebli w nowoczesny designie. Do ekskluzywnych wyrobów stosowana jest sklejka oklejana fornirem. Producenci mebli znajdą w ofercie JAF Polska pełną gamę sklejek w wielu gatunkach, grubościach i jakościach. Oferujemy również sklejkę elastyczną, która znacznie zwiększa możliwości wykonania najbardziej wyszukanych form mebli:  owalnych, okrągłych czy innych fantazyjnych kształtów.

Opakowania ze sklejek

Sklejka jest doskonałym materiałem do produkcji opakowań – od małych ozdobnych pudełek, po skrzynie i palety do przewożenia ładunków o dużych gabarytach. Jest to materiał bardzo wytrzymały,  i dużo lżejszy od drewna litego (a co za tym idzie bardziej ekonomiczny). Duża różnorodność gatunków sklejek, grubości oraz klas jakości pozwala na dobranie odpowiedniego rozwiązania dla różnych wymagań.  Sklejka jest często stosowana do produkcji opakowań do transportu morskiego, lotniczego, lądowego, do magazynowania towaru, a także do wykonania opakowań galanteryjnych takich jak np. skrzynki na wina.

Cięcie, obróbka, uszlachetnianie

Poza szeroką gamą materiałów nasze centra obsługi zapewniają Państwu także usługi cięcia sklejki  na formatki do opakowań, skrzyń pudełek.  Do obróbki materiału wykorzystujemy nowoczesne pilarki panelowe Hozma HPP 250. W naszej ofercie dostępne są także usługi realizowane na maszynach CNC – wykonywanie otworów, nawierceń, frezowań. Zapewniamy profesjonalną obsługę, krótkie terminy oraz niskie ceny. Kupując u nas, nie muszą Państwo martwić się o przycinanie, obrzeżowanie, wiercenie i frezowanie CNC oraz indywidualną obróbkę powierzchniową – wszystko zapewnia JAF.

Kontakt

Jesteś zainteresowany sklejką ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.