Naturalna okleina

Forniry to cienkie płaty drewna, skrojone z kłody o dużej średnicy. Ze względu na zastosowanie dzieli się je na okleiny i obłogi. Popularnie przyjęło się jednak, że fornir i okleina to to samo. Fornir jest więc okleiną naturalnego pochodzenia, której zalet nie podrobi nawet najdroższy laminat.

Forniry różnią się pod względem grubości, wyglądu i rysunku drewna. Tak jak w naturze — każdy jest inny. Ze względu na swoje atuty dekoracyjne, wykorzystuje się je m.in. do produkcji mebli, wystroju wnętrz, tworzenia instrumentów muzycznych oraz szkutnictwa. Plastrami drewna okleja się zewnętrzną powierzchnię np. płyt meblowych. Dzięki temu, meble fornirowane są tańsze w produkcji od mebli wykonanych w całości z drewna, a wyglądają podobnie. Co więcej, z czasem nie zmieniają swojego pierwotnego kształtu, ani nie pękają. Forniry pozyskuje się z drzewa przesortowanego pod kątem jakości, dlatego posiadają zauważalnie mniej defektów od drewna litego. Meble fornirowane nie są ograniczone naturalnymi wymiarami drewna i mogą być dowolnie duże lub długie. Nieskończone są również możliwości wykończenia fornirowanej powierzchni. W przeciwieństwie do laminatu, po uszkodzeniu powierzchni wystarczy ją zeszlifować. Ten na oko cienki kawałek drewna, posiada bardzo szeroki wachlarz korzyści.

W JAF oferujemy Państwu bogaty wybór oklein na każdą okazję, pochodzących ze sprawdzonego źródła oraz dostępnych od ręki, również online i w dostawie.

To powinno Cię zainteresować:

Świat fornirów

Zapraszamy Cię do sklepu.

Kupuj taniej

Zobacz jakie produkty są aktualnie dostępne w cenach promocyjnych.

Kontakt

Jesteś zainteresowany okleiną ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.