UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Kreator Tarasu

Zaplanuj i wyceń swój wymarzony taras online

Kreator tarasu JAF to genialne narzędzie, które łączy w sobie projektanta i wykonawcę. Jest to nowoczesny kalkulator i planner tarasu w jednym. Ty planujesz, a kreator liczy i podpowiada najlepsze rozwiązania, na bieżąco optymalizując koszta. Proponuje do wyboru różne warianty wykonania, zróżnicowane pod kątem ceny i zaawansowania. Szczegółowo określa finalną cenę oraz zawartość zamówienia. Innymi słowy, w ciągu paru chwil pozwala każdemu stworzyć profesjonalny kosztorys budowy tarasu. Oprócz wykonania optymalnej wyceny, generator automatycznie stworzy kompletny schemat montażu wszystkich elementów.

1. Kształt tarasu

Każdy projekt zaczynamy od wyboru i określenia kształtu i powierzchni naszego tarasu. Do wyboru masz kilka układów, które można dowolnie wymiarować. Kształt prosty, w kształcie litery L czy T? A może coś bardziej skomplikowanego – w kształcie litery C lub „wokół basenu”? Masz absolutną dowolność, wystarczy podać pożądane wymiary. Na koniec wybierz w którą stroną chcesz ułożyć swoje deski.

2. Materiał

Kolejnym krokiem będzie wybór materiału, z którego ma zostać wykonany taras. Do wyboru masz praktycznie wszystkie nasze deski profilowane na taras: drewniane, termowane, kompozytowe komorowe i pełne. Po wyborze grupy, zostaje już tylko decyzja co do konkretnego gatunku lub, w przypadku kompozytów, koloru. W każdej chwili możesz zawęzić wybór tylko do produktów ze stałego asortymentu, pomijając pozycje dostępne na zamówienie.

3. Struktura i legary

Jeśli interesuje Cię kompleksowe zamówienie wraz z akcesoriami montażowymi, możesz wybrać pomiędzy montażem na wkręty lub w systemie ukrytego montażu. Jeśli Cię to nie interesuje, po prostu wybierz opcję „brak legarów”. Po wybraniu montażu, możesz określić czy legary, po zamontowaniu, mają tworzyć zamkniętą ramkę czy tylko siatkę pionowych i poziomych linii. Na tym etapie możesz także określić nachylenie podłoża swojego tarasu, dzięki czemu system wyliczy wszystkie potrzebne stopy. Na koniec wystarczy określić rodzaj podłoża.

4. Produkt

Jednym z końcowych etapów jest wybór konkretnego profilu deski, której rodzaj wybieraliśmy wcześniej. Pamiętaj, że na każdym etapie możesz wrócić do każdego wcześniejszego i w prosty sposób dokonać wszelkich potrzebnych zmian.

5. Wzór montażu

Na podstawie wcześniejszych wyborów, system zaproponuje wszystkie możliwe opcje ich realizacji. Do wyboru pojawią się różne warianty ułożenia desek. Każda wersja jest od razu wyceniona, więc nie musisz zaczynać wszystkiego od nowa. W każdej chwili widoczna jest cena oraz dostępność magazynowa potrzebnych długości. W każdej chwili możesz zawęzić wyliczenia tylko do konkretnych długości – kreator przeliczy koszt automatycznie.

6. Podsumowanie

Jest to finalny etap podsumowujący wszystkie dotychczasowe wybory. Zobaczysz tu rysunek swojego tarasu, oraz listę wszystkich potrzebnych materiałów z wyszczególnieniem ich kosztów. Zostaje już tylko decyzja czy w zamówieniu uwzględnić nadmiar wszystkich elementów tarasu. Zalecamy pozostawienie tej opcji bez zmian, ale decyzja zawsze należy do Ciebie.

Wasz taras już gotowy, ale jeszcze nie jesteście gotowi na jego zamówienie? Żaden problem. Możecie go zapisać na później. Przy następnej wizycie można go zawsze wgrać (Załaduj taras) i zamówić lub dokonać niezbędnych zmian. Kod zapisanego tarasu możecie także przekazać naszemu specjaliście, który pomoże i doradzi przed ostatecznym zamówieniem.

7. Instrukcja z podsumowaniem

Jeśli wszystko jest już gotowe, możesz pobrać kompletne podsumowanie swojego tarasu, wraz z dokładnymi instrukcjami dla jego odpowiedniego montażu. Teraz wystarczy już tylko zamówić materiały, a wygenerowany konspekt przekazać monterowi. Zamiast tygodniami czekać na wycenę, stwórz ją samemu i zrealizuj projekt do ręki.

Firma JAF Polska Sp. z o.o. oświadcza, że deska profilowana/ryflowana nie jest przeznaczona do trwałego wbudowania w obiektach budowlanych i tym samym nie jest produktem budowlanym w rozumieniu rozporządzenia nr. 305/2011. Deska profilowana/ryflowana jest produktem drzewnym ogólnego przeznaczenia do stosowania np. w ogrodach i tam, gdzie nie są wymagane odpowiednie zezwolenia budowlane np. ławki, donice, ogrodzenia, podesty nie związane trwale z gruntem i budynkiem i in. Deska wykonana jest z drewna naturalnego, w jej produkcji nie zostały użyte żadne środki chemiczne zmieniające w jakikolwiek jej skład lub parametry lub powodujące szkodliwość dla człowieka lub środowiska.  Deska profilowana ryflowana jest półfabrykatem przeznaczonym do dalszej obróbki (piłowanie, szlifowanie, wykańczanie itp.).

To powinno Cię zainteresować:

Kupuj taniej

Zobacz jakie produkty są aktualnie dostępne w cenach promocyjnych.

Porady i montaż

Przydatne informacje oraz instrukcje montażowe - wszystko czego możesz potrzebować.

Interesują Cię tarasy ?

W czym możemy Ci pomóc ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.