UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

O nas

JAF - wszystko jest możliwe

W JAF wychodzimy z założenia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Nie ma też rzeczy związanych z drewnem, które są nam obce. Od początku stawiamy na profesjonalizm, najwyższą jakość i dbałość o każdego klienta z osobna. Dlatego już ponad 70 lat z zaangażowaniem rozwijamy swoje działania na całym świecie, w tym od ponad 10 lat w Polsce.

JAF to nie tylko firma, JAF to rodzina. Na pierwszym miejscu stawiamy człowieka i zawsze wychodzimy naprzeciw jego potrzebom. Zasięgniesz u nas fachowej opinii, wybierzesz właściwy materiał i na miejscu dokonasz precyzyjnej obróbki. Wprowadzamy również innowacyjne usługi online, które umożliwiają szczegółową wycenę, wizualizację oraz zamówienie dociętych na wymiar produktów za jednym kliknięciem myszki. Prowadzimy międzykontynentalną logistykę, a zarazem wdrażamy regionalnie dopasowane rozwiązania, takie jak transport z rozładunkiem u klienta. Myślimy globalnie, działamy lokalnie.

Na całym świecie, ale jak w domu

Parafrazując stare porzekadło: nie od razu JAF zbudowano. Wszystko zaczęło się w 1948 roku w Austrii. W Stockerau powstała nasza pierwsza siedziba — trochę magazyn, trochę warsztat. Sumienna praca z czasem przyniosła owoce. Aktualnie posiadamy 56 placówek w 17 krajach i… skrupulatnie planujemy kolejne.

Do Polski zawitaliśmy w 2008 roku. 5 osób, skromne biuro i mały magazyn. Jednak do odważnych świat należy! Kilka lat później otwieramy wymarzoną siedzibę w Gądkach pod Poznaniem, a przeprowadzka do nowej hali zajmuje aż 84 transporty. Ponownie nie spoczęliśmy na laurach i chwilę później witamy nowy oddział JAF Polska w stolicy kraju. Obecnie pod Warszawą na klientów czeka imponujący magazyn oraz kompleks biurowy w Małopolu, a w Robakowie pracuje nowoczesna i zautomatyzowana linia do cięcia płyt. Co będzie jutro? Tego nie wiemy, ale wiemy, że wspólnie zmierzamy we właściwą stronę.

Regionalność

Grupa JAF zapewnia stabilne zatrudnienie dla prawie 3000 osób w całej Europie. W samej Austrii nasz zespół liczy blisko 700 osób. Oprócz miejsc pracy, oferujemy m.in. wypoczynkowe apartamenty dla pracowników i ich rodzin oraz dbamy o regularne okazje do spotkań. Szkolimy się, integrujemy i wspólnie podnosimy standardy wewnątrz firmy.

W JAF nie ma gorszych i lepszych miejsc. Poprzez budowę oraz zrównoważony rozwój regionalnych oddziałów zapewniamy lokalnej społeczności możliwość pracy w miejscu, z którego pochodzą. Równocześnie przyczyniamy się do stałego rozwoju lokalnej gospodarki. W pierwszej kolejności zatrudniamy pracowników z danego regionu i prowadzimy politykę zgodną z jego specyfiką. Jesteśmy zaangażowani w promocję młodych talentów – przede wszystkim związanych z przemysłem drzewnym. Działamy charytatywnie, a także aktywnie wspieramy lokalne inicjatywy społeczne. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nas potrzebujesz.

Idealny duet: tradycja i innowacje

Świat rozwija się bardzo szybko, a my razem z nim. Nie boimy się zmian, gdyż wiemy, że przekładają się na rosnące zadowolenie naszych klientów. W tym celu wprowadzamy szereg innowacyjnych rozwiązań i udogodnień. Pomimo 70-letniej historii starannie pielęgnujemy fundamenty naszej firmy, czyli pasję i zamiłowanie do drewna.

Wyrazem połączenia tradycji i nowoczesności jest m.in. Veneer World — pierwszy na świecie sklep internetowy, w którym można szczegółowo obejrzeć i zamówić wymarzone forniry. Cyfrowa baza ponad 1 200 000 zdjęć najwyższej rozdzielczości umożliwia wygodne zakupy z każdego miejsca na kuli ziemskiej. Świeże podejście, kompleksowa oferta produktów oraz usług, nieskazitelna jakość i błyskawiczna logistyka to powody, dla których warto nam zaufać. Idzie nowe, idzie lepsze, idzie JAF.

Niezawodnie i na czas … nawet na Księżyc

Nasza dbałość o klienta nie kończy się przy bramie magazynu. Nowoczesna flota Grupy JAF to prawie 400 wózków widłowych, 98 własnych ciężarówek i 164 pojazdów spedycyjnych codziennie dostarcza towar do naszych odbiorców. Globalne rozwiązania wzbogacamy o lokalne doświadczenia. Zapewniamy punktualność i bezpieczeństwo każdego z transportów.

Ciężarówki w drodze do naszych klientów pokonują rocznie 13,3 mln kilometrów. To tak, jakby 332,5 okrążyły Ziemię lub 34,5 razy pokonały drogę na Księżyc. Każdy klient jest dla nas równie ważny, dlatego np. ten sam produkt przechowujemy w kilku miejscach, aby obsługa klienta hurtowego nie spowolniała obsługi klienta detalicznego. To, co wyróżnia JAF na tle innych firm to również imponujące regały, na których możemy składować nawet 13 metrowe odcinki drewna. Obsługa regałów odbywa się przez wyspecjalizowane wózki widłowe i jeszcze bardziej wyspecjalizowanych operatorów. Drewno to nasz świat, nie tylko biznes. Zapraszamy!