O nas

JAF -wszystko jest możliwe.

Filozofia JAF sprowadza się do krótkiego i trafnego zwrotu "Nie ma rzeczy niemożliwych".

Za tym zwrotem stoi grupa dobrze wyszkolonych i zmotywowanych pracowników, którzy  tworzą naszą sieć placówek w całej Europie. Na zwrot ten pracuje również ogromna różnorodność produktów dostępnych w naszej ofercie. Stały zapas ponad 20 000 artykułów umożliwia szybką dostawę towarów. Z flotą 98 własnych samochodów ciężarowych i pojazdów spedycyjnych gwarantujemy sprawną logistykę i maksymalną elastyczność naszym klientom.

Nasza pasja związana z drewnem wyraża się nie tylko w dbałości o jakość  produktów, które dostarczamy, ale i w standardach obsługi. Oferujemy klientom porady ekspertów, pomoc przy kompletowaniu zamówień, specjalistyczne usługi cięcia i obróbki zakupionych u nas towarów, możliwość wyboru produktów komplementarnych, magazynowanie, logistykę  i wiele więcej.

Na całym świecie, ale jak w domu.

Tylko ktoś, kto zna swoje korzenie i wartość tradycji może rozwinąć skrzydła i stabilnie wzrastać. Nasza historia zaczęła się w Stockerau w 1948 roku od małej, prywatnej firmy. Obecnie jesteśmy międzynarodową grupą firm działającą w 59 lokalizacjach w 18 krajach.

Trzeźwo oceniamy potencjał rozwoju na nowych rynkach. Działalność w nowym kraju rozpoczynamy zawsze od budowy jednego lokalnego oddziału, który stanie się bazą do rozwoju w ogólnokrajową sieć dystrybucji.  Rozbudowa sieci jest zawsze poparta wzrostem liczby klientów i ich zaufania do naszej marki. W  każdej lokalizacji zatrudniamy pracowników z danego regionu i wspieramy lokalny rozwój. Dzięki temu JAF jest zawsze blisko swoich klientów i daje im poczucie „swojskości” przy zachowaniu najlepszych międzynarodowych standardów.

Regionalność.

Bierzemy odpowiedzialność za region, w którym działamy.
Grupa JAF zapewnia stabilne zatrudnienie dla ponad 3000 osób w całej Europie. W samej Austrii nasz zespół liczy blisko 700 osób. Poprzez budowę i rozwój regionalnych oddziałów naszej firmy: magazynów, centrów obsługi klienta czy zaplecza biurowego nie tylko zapewniamy lokalnej społeczności możliwość pracy w miejscu, z którego pochodzą, ale także przyczyniamy się do wzmocnienia lokalnej gospodarki.

Nie tylko biznes.
Dokładamy starań by rozwój lokalny, w którym bierzemy udział zachodził na wielu płaszczyznach. Jesteśmy zaangażowani w promocję młodych talentów – przede wszystkim związanych z przemysłem drzewnym. Oferujemy pomoc finansową w akcjach charytatywnych, a także wspieramy różne wydarzenia i projekty w dziedzinie kultury i sztuki.

Idealny duet: tradycja i innowacje

Tradycja i doświadczenia są stabilną podstawą, na której zbudowaliśmy nasz sukces.  Nie boimy się jednak zmian, bo tylko one pozwalają sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów. Dostosowujemy się do dynamicznego otoczenia, wymagań rynku. Wprowadzamy szereg innowacyjnych rozwiązań, tak by mimo ponad 70-letniej historii, wciąż ze świeżością podchodzić do tego co stało u podstaw rozwoju naszej firmy.

Pionierskie rozwiązania
Wyrazem połączenia tradycji i nowoczesności jest "Veneer World" - pierwszy na świecie sklep internetowy, w którym można obejrzeć i zamówić forniry. Baza ponad 1,2 mln zdjęć wysokiej rozdzielczości, setki dostępnych produktów, cyfrowa technologia, jakość produktów wytwarzanych w naszych fabrykach i logistyka sieci dostaw JAF, to pionierskie rozwiązanie, które sprawia, że jesteśmy jeszcze bliżej naszych klientów – w stylu XXI wieku.

Niezawodnie i na czas … nawet na Księżyc

W każdym, nawet najbardziej innowacyjnym rozwiązaniu jest jeden stały element – logistyka. Nawet najlepszy towar traci na wartości, jeżeli zamiast u klienta jest nadal na ciężarówce lub w magazynie. Jedną z naszych najmocniejszych stron jest rozbudowana i sprawnie działająca sieć dostaw.

Nowoczesna flota 389 samochodów, 98 własnych ciężarówek i 164 pojazdów spedycyjnych dostarcza towar do naszych odbiorców. Gwarantujemy naszym klientom maksymalną elastyczność realizacji zamówień.

Ciężarówki w drodze do naszych klientów pokonują rocznie 13,3 mln kilometrów. To tak jak by 332,5 okrążyły Ziemię lub 34,5 razy pokonały drogę na Księżyc. W tym czasie przewożona jest imponująca ilość  700 000 metrów sześciennych drewna. Do czego to porównać ? To jakbyśmy na boisku piłkarskim ułożyli towar do wysokości około 100 metrów...