Szkolenie "Tarasy i Elewacje"

3 kwietnia 2017

Dnia 16.03.2017 roku w siedzibie firmy JAF Polska w Gądkach, odbyło się szkolenie praktyczne z zakresu Tarasów i Elewacji. Tematem przewodnim było zaprezentowanie NOWOŚCI przygotowanych przez firmę JAF Polska na tegoroczny sezon:

- deski tarasowe z drewna syberyjskiego oraz egzotycznego,
- deski elewacyjne z drewna syberyjskiego na system Easy-Clip,
- deski kompozytowe Gardin Plus,
- deski kompozytowe PVC Dekard,
- akcesoria do montażu tarasów/elewacji drewnianych,
- środki do renowacji oraz pielęgnacji tarasów/elewacji drewnianych.

NOWOŚCI w JAF Polska

W przypadku desek drewnianych zaprezentowaliśmy nowe klasy jakości deski Modrzew Syberyjski: 

•    Prima (klasa AB+) oraz Natur (propozycja ekonomiczna),
•    Nowy profil - 19x90mm – deski egzotycznej Kempas,
•    Nowe jakości w desce Bangkirai 21x145mm/25x145mm – deski komorowo suszone (KD), które będą bardziej jednorodne kolorystycznie i stabilniejsze.

JUŻ WKRÓTCE W OFERCIE

Pod koniec kwietnia 2017 roku, zapraszamy na nową dostawę deski elewacyjnej z Modrzewia Syberyjskiego, która przystosowana będzie do systemu niewidocznego mocowania Easy-Clip, dzięki któremu montaż elewacji stanie się szybki i łatwy.

W tym sezonie wprowadzamy również nowy produkt – deski kompozytowe z PVC – deski DEKARD. Deski te mają jednolitą strukturę wewnętrzną poprzez zastosowanie wysokogatunkowej mieszanki na całej grubości deski. Występują w 4 kolorach oraz 3 typach wykończenia: desenia, szlif, szczotka. Dzięki udoskonalonej formule chemicznej charakteryzują się dobrą stabilnością, wysoką wytrzymałością i twardością, a także podwyższoną odpornością na działanie promieni UV.

Deski kompozytowe z HDPE – GARDIN PLUS –  to zupełnie nowy profil na naszym rynku, lecz od wielu lat dobrze przetestowany na rynkach Europy Zachodniej. Mocne i grube krawędzie, grubościenna budowa podparta 7 solidnymi żebrami oraz ryflowania umiejscowione tuż nad nimi, powodują że jest to najlepsza relacja jakości do ceny przy zachowaniu doskonałej geometrii i estetyce wykonania.

PRAKTYKA

Szkolenie praktyczne, pokazujące prawidłowy montaż tarasów i elewacji zaprezentowała firma Fixing. Podczas praktyk, mogliśmy zobaczyć w jaki sposób zastosować system niewidocznego montażu DILA, wskazać najczęściej pojawiające się przy instalacji błędy oraz w jaki sposób ich unikać. 

Wykorzystując ogromną wiedzę i doświadczenie firmy Osmo, poznaliśmy praktyczne sposoby na zastosowanie środków do ochrony, konserwacji, pielęgnacji i renowacji tarasów oraz elewacji. Szczególną uwagę skupiliśmy na prawidłowym przygotowaniu tarasu do zaolejowania, czyli na intensywnym myciu tarasu preparatem OSMO 8025, a następnie odszarzeniu go żelem OSMO 6609. Efekty można było obserwować na bieżąco, ponieważ różnica po użyciu środków zauważalna była gołym okiem. Na sprawdzenie końcowego efektu tarasu zapraszamy do naszego oddziału w Gądkach.