JAF sprytny jak lis

10 grudnia 2017

Czy wiedzieliście, że Polska jest trzecim największym producentem futer na świecie? Hodowla zwierząt na futra to wielki i obrzydliwy biznes, na który absolutnie się nie godzimy. Dlatego gdy usłyszeliśmy, że Stowarzyszeniu Otwarte Klatki udało się uratować liski polarne z fermy futer, od razu postanowiliśmy im pomóc!

Basia, Plama i Śliczna zostały odbite z fermy futer pod Krakowem, skąd trafiły do Starego ZOO w Poznaniu. Obok zamieszkali Cyryl i Aleksander – lisy uratowane w zeszłym roku. Z myślą o nich zaprojektowaliśmy przyjazne zwierzętom domki oraz ufundowaliśmy solidne materiały, z których fachowo wykonał je Jarosław Ostaszewski z DomiDrewno.

Lisy dotychczas trzymane w klatkach, tutaj momentalnie odżyły. Wypoczywają pod nowym dachem i chętnie korzystają z wybiegu, stworzonego na podobieństwo ich naturalnych siedlisk. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc i zapraszamy w odwiedziny do poznańskiego ZOO!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zdjęć lisków i ich nowych domków, a także do obejrzenia filmów prezentujących całą akcję krok po kroku.