Życie jest fajne i kropka.

26 listopada 2018

Praca to dla ludzi z autyzmem wielka pasja, której dedykują swoje życie. Dlaczego więc na polskim rynku pracy tak trudno im ją znaleźć?

To pytanie regularnie zadawała sobie pani Ola Smereczyńska i zespół fundacji Ergo Sum, działającej na rzecz dorosłych autystów oraz osób wykluczonych. Zamiast zastanawiać się nad tym niesprawiedliwym i bezpodstawnym stanem rzeczy, postanowili go zmienić. W ten sposób narodził się pomysł na niesamowite miejsce w centrum Warszawy.

Klubokawiarnia „Życie Jest Fajne” usytuowana jest przy ul. Grójeckiej 68 na warszawskiej Ochocie. To pierwsze takie miejsce w Polsce oraz jedno z pierwszych na świecie. Zatrudnienie, drugą rodzinę i swoją drogę w życiu znalazło tu już 25 autystów, którzy wykonują pracę dopasowaną do indywidualnych talentów oraz charakteru. W swoje codzienne obowiązki wkładają całe serce – co widać, słychać i czuć.

Zjecie tu pyszny lunch (również wegański), smakowite przekąski w stylu finger food oraz wypijecie aromatyczną kawę w akompaniamencie ciast, deserów i wielu innych smakołyków. Załoga klubokawiarni zajmuje się też cateringiem. Z powodzeniem obsługuje wszelkie imprezy okolicznościowe – te małe i te duże (ich rekord to catering aż dla 640 osób).

„Wielu gości podkreśla, że atmosfera naszej klubokawiarni jest niepowtarzalna dzięki otwartości oraz luzowi pracujących w niej osób. Organizujemy liczne wydarzenia kulturalne i społeczne – koncerty, wernisaże, warsztaty. Wszystkie spotkania mają charakter nieodpłatny. Sami również staramy się pomagać – co tydzień przygotowujemy na poniedziałek 60 litrów zupy, którą fundacja Daj Herbatę częstuje bezdomnych pod Dworcem Centralnym. Urządzamy też Wigilię dla potrzebujących.” – mówi Ola Smereczyńska

Dobro zawsze wraca, dlatego gdy pani Ola i pan Darek zwrócili się do nas w sprawie zakupu płyt OSB na budowę kawiarnianej antresoli – od razu postanowiliśmy pomóc. Za komplet 40 potrzebnych do budowy antresoli płyt przygotowaliśmy w JAF Polska specjalną cenę – 1zł.

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój tego niepowtarzalnego miejsca i gorąco zapraszamy na kawę do "Życie jest fajne" przy Grójeckiej 68 w Warszawie.

Kup produkty online !

Płyta OSB 3 Kronospan
Grubość / Długość / Szerokość
10 mm / 2 500 mm / 1 250 mm

Płyta OSB 3 Pióro-Wpust Kronospan
Grubość / Długość / Szerokość
22 mm / 2 500 mm / 625 mm

Płyta trudnopalna OSB 3 FireStop
Grubość / Długość / Szerokość
16 mm / 2 500 mm / 1 250 mm

Płyta OSB Film
Grubość / Długość / Szerokość
18 mm / 2 500 mm / 1 250 mm