Relacja: Szkolenie tarasy i elewacje 2018

10 kwietnia 2018

8 marca w centrali JAF Polska miało miejsce interesujące szkolenie na temat tarasów i elewacji. Towarzyszyła mu prezentacja tegorocznej oferty JAF, odnosząca się bezpośrednio do poruszanych zagadnień.

Zaczęliśmy od omówienia asortymentu tarasów drewnianych. W odpowiedzi na potrzeby rynku poszerzyliśmy ofertę elewacji z drewna Modrzewia. Ten obecnie najpopularniejszy gatunek tarasowo–elewacyjny dostępny jest w 3 klasach selekcji oraz aż 5 profilach elewacyjnych. Pokazaliśmy również odświeżoną kolekcję desek z termowanego jesionu – do wyboru zarówno z widocznym, jak i niewidocznym systemem montażu. Ze względu na swoją niesamowitą trwałość, termojesion to doskonała propozycja na naturalny taras, jak i elewację.

Później zaprezentowano ofertę desek tarasowych z kolekcji WPC DEKARD oraz GARDIN Plus. Szkolenie dowiodło, że tarasy kompozytowe nadal cieszą się wielkim zainteresowaniem. Pytaniom nie było końca! Uczestnicy byli ciekawi składu i poszczególnych parametrów desek. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, co wyróżnia je spośród licznej konkurencji. Prowadzący podkreślał zastosowanie trwałych nieorganicznych barwników oraz pierwszogatunkowej żywicy. Bezdyskusyjną zaletą jest brak ukrytych w składzie tanich wypełniaczy (np. kredy), obniżających parametry desek. Nasza jakość mówi sama za siebie!

Płynnie przeszliśmy do kolejnych nowości. Tym razem na tapetę trafiły systemy elewacji drewnianych z niewidocznymi systemami montażu TIGA oraz Clipfix. TIGA to austriacki system profilowanych desek z modrzewia syberyjskiego, cedru amerykańskiego oraz jesionu termowanego. Zaletą systemu jest niezwykle szybki montaż, za pomocą klipsów ze stali szlachetnej A2. Ciekawym rozwiązaniem jest również system Clipfix, umożliwiający niewidoczny montaż desek elewacyjnych oraz tarasowych, niezależnie od ich profilu! Łączniki Clipfix wykonane są z wytrzymałego tworzywa karbonowego, dodatkowo wzmocnionego włóknem szklanym.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pokazu olejów i impregnatów firmy OSMO. Zaprezentowaliśmy sposób prawidłowej aplikacji oraz porozmawialiśmy na temat najcześciej popełnianych błędów. Następnie przyjrzeliśmy się bliżej elewacji z włókien cementowych firmy Cembrit. Uczestnicy chętnie zapoznali się produktem i jego konkurencyjnymi właściwościami, biorąc aktywny udział w szkoleniu. Spora dawka praktycznej wiedzy, przekazywanej w luźnej atmosferze, zakończyła udany dzień w Gądkach. Do następnego!

Agenda spotkania 2018:

  1. Tarasy Drewniane
  2. Tarasy Kompozytowe
  3. Elewacje
  4. Niewidoczne systemy montażu
  5. Pokaz „Lazury i Oleje" - Osmo
  6. Pokaz „Elewacja z włókien cementowych" - Cembrit