JAF Małopole - 20.05.2019 - oddział zamknięty. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy już 21.05.2019.

Przedwiośnie w JAF Polska

13 marca 2019

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a więc najwyższa pora pomyśleć o jej urokach w otoczeniu tarasów i elewacji z drewna. Dlatego 7 marca 2019 w najnowszej warszawskiej siedzibie w Małopolu, odbyło się szkolenie dotyczące kompleksowej gamy produktów JAF Polska oraz zaufanych firm partnerskich: Osmo, Dekard i Cembrit.

Po pierwsze, była to znakomita okazja dla naszych partnerów biznesowych i przyjaciół, aby odwiedzić nowy oddział mieszczący się przy trasie S8 na Białystok, w podwarszawskim Małopolu. Na wejściu uwagę gości przykuwała przestrzeń magazynu, o imponującej powierzchni aż 6000m². Oprócz wnętrza nowo oddanej hali, wrażenie robiły też obszerne stany magazynowe, wypełnione m.in. drewnem egzotycznym z odległych stron świata oraz drewnem termowanym, pochodzącym z mroźnej północy naszego kontynentu. Do wyboru, do koloru — i to wszystko od ręki!

Po serdecznych powitaniach i rozmowach ze znajomymi, przeszliśmy do części merytorycznej spotkania. Goście zajęli wygodne miejsca, a szkolenie rozpoczęła Darina Lazarova. Po słowie wstępu i opowieści o początkach oraz historii firmy JAF, przeszliśmy do wrodzonych cech drewna. Wielu z klientów traktuje drewno niczym sztuczny wytwór z fabryki, o zawsze jednakowych i powtarzalnych parametrach, kolorze i wymiarach. Należy pamiętać, że każde drewno to żywy i inny organizm, a procesy takie jak np. patynowanie — absolutnie nie pogarszają kondycji desek i są procesem w pełni naturalnym. Niezależnie od tego, czy wybierzemy niezniszczalne gatunki egzotyczne, bezobsługowe drewno termowane czy też tańsze gatunki rodzime — drewno to drewno.

Warto więc edukować na ten temat klientów lub… proponować im deski kompozytowe, o których opowiedział ze szczegółami Piotr Lisowski. Hitem tego sezonu będzie bez wątpienia kolekcja Gardin Natur, czyli deski o strukturyzowanej powierzchni 3D, naśladującej szlachetny rysunek drewna. Przy okazji poruszyliśmy temat niewidocznego montażu i dostępnych w tym celu systemów, którym warto się przyjrzeć. Efekt gwarantowany, montaż nieskomplikowany, a wytrzymałość na lata!

JAF zawsze idzie z duchem czasu i wyznacza nowe standardy. Tym razem dział marketingu zaprezentował nowatorski Wizualizator Tarasów i Elewacji, pozwalający zobaczyć jak będą prezentowały się wybrane produkty z naszej oferty w gotowym projekcie, oraz Kreator Tarasów, znacząco ułatwiający wycenę i montaż desek tarasowych. Oprócz łatwego obliczania dokładnej ilości niezbędnych materiałów, aplikacja sama generuje i podpowiada najbardziej wydajny podział desek. Otrzymujemy gotowy plan montażu, łącznie z wyliczeniem i uwzględnieniem wszelkich potrzebnych elementów oraz prawidłowym rozmieszczeniem legarów. Krok w przyszłość, dostępny bezpłatnie na naszej stronie.

Po przerwie na kawę i pyszne ciasto, na tapetę wzięliśmy elewacje. O ich zaletach i możliwościach montażowych barwnie opowiadał Piotr, a zanim się obejrzeliśmy, nastała pora obiadu. Co tu dużo mówić, palce lizać! Następnie ciekawą propozycję elewacji przedstawił Łukasz Walczak, prezentując innowacyjne elewacje z włókien cementowych Cembrit. Na koniec omówiliśmy również renomowany system montażu Clipfix. Oprócz tego, nasi goście mieli możliwość przyjrzeć się szerokiej gamie środków do konserwacji Osmo i obejrzeć z bliska omawiane gatunki drewna, jak i gotowe warianty desek tarasowych oraz elewacyjnych. Szkolenie przebiegło w przemiłej i kameralnej atmosferze, a na naszych gości czekały torby pełne upominków oraz atrakcyjne karty rabatowe. Kogo nie było, niech żałuje ;)

Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia w Małopolu oraz naszych pozostałych oddziałach.