Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Poczuj drewno — bez drewna.

18 listopada 2020


© EGGER

Meble stanowią kwintesencję naszego wystroju i osobistego stylu. Niestety wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością. Czy może być coś piękniejszego niż meble wykonane z drewna? Nie. Za to znamy coś bardziej praktycznego, chociaż w dotyku jest podobne.

Zanim w Polsce na dobre zagościły meble produkcji skandynawskiej, za synonim stylu i ekskluzywności uchodziły meble w stylu Chippendale. Pochodzące z minionych wieków serwantki, biblioteczki, komody i stoliki przykuwały oko kunsztownymi detalami oraz lśniącym wykończeniem. Ich powierzchnia była pokryta szlachetną politurą. Piękną, lecz niepraktyczną. Wie o tym każdy, kto chociaż raz nieopatrznie postawił na niej mokrą szklankę lub rozgrzany kubek. Do dziś przypomina o tym okrągły ślad w tym miejscu.

Dzisiaj bardziej zachwyca nas surowe drewno lite, które dla odmiany przyciąga wzrok unikatowym usłojeniem i nieregularną fakturą. Komu nie marzył się majestatycznie gruby blat kuchenny z prawdziwego drewna — niech pierwszy rzuci kamieniem. Jednak niekoniecznie sprawdziłby się w codziennym życiu.


© EGGER

Drewno na co dzień

Oprócz urzekającego wyglądu oraz dotyku, drewno posiada kilka specyficznych cech. Po pierwsze: lite drewno jest bardzo ciężkie. Szafa z drewna to nie mebel, który przesuniemy o własnych siłach, o przenoszeniu z miejsca na miejsce nie wspominając. Po drugie: drewno cały czas pracuje i naturalnie zmienia swój rozmiar. Kurczy się i pęcznieje na przemian, co może prowadzić do odkształceń lub pęknięć. Po trzecie: drewno szarzeje pod wpływem słońca, a dokładniej promieni UV. Po czwarte: drewno przeważnie jest miękkie. W związku z tym jest wrażliwe na uderzenia, zarysowania i wszelkie inne uszkodzenia. Nie przepada również za wilgocią, a stojąca ciecz może pozostawić na stałe plamy i odbarwienia. To samo tyczy się chemii – bywa więc wymagające w pielęgnacji.

To wszystko wrodzone cechy drewna, które możemy pokochać i zaakceptować lub… skorzystać z kombinacji płyt meblowych oraz dekorów EGGER Feelwood.


© EGGER

Poczuj to, co widzisz

Dekory Feelwood wiernie imitują wygląd i strukturę drewna, a jednocześnie są jego tańszą alternatywą. To sprawdzony sposób, aby nie rezygnować z naturalnej estetyki drewna w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Oczywiście dekory drewnopodobne to nie nowość, za to rewolucją w tej dziedzinie jest poziom ich dopracowania. EGGER od lat słynie z najwyższej jakości wykonania swoich produktów. Gama wzorów Feelwood jest tego najlepszym dowodem. W efekcie otrzymujemy coś pięknego, a zarazem funkcjonalnego. Niezależnie od tego, czy ma to być blat do kuchni, zabudowa do łazienki, czy meble na wymiar do reprezentacyjnego salonu.

„Kolekcja EGGER Feelwood to efekt drewna w każdym calu. Realistyczny wygląd potęgują synchroniczne faktury oraz poprzecznie usłojone obrzeża. Zsynchronizowanie struktury z obrazem dekoru powoduje, że płyta wizualnie przypomina lite drewno. Wybierać możemy spośród płyt wiórowych i mdf (melaminowane), komórkowych Eurolight, kompaktowych oraz laminatów. Surowy nośnik z płyty wiórowej łączony jest z wielowarstwowym laminatem. Do wyboru mamy ok. 20 drewnopodobnych dekorów i 6 struktur m.in. postarzane lub szczotkowane. Wielowarstwowy laminat dekoracyjny sprawia, że powierzchnia nie tylko wygląda jak drewno, ale przede wszystkim przypomina je w dotyku. Dla osób nie pracujących na co dzień w stolarstwie albo branży meblarskiej — bywa nie do rozróżnienia nawet z bliska.” — mówi Robert Sikora, ekspert płyt meblowych z JAF Polska


© EGGER

Powierzchnia Feelwood podczas zwykłego użytkowania nie jest podatna na uszkodzenia, wzmożone ścieranie, czy też negatywne działanie światła. Dąb Sherman, Gladstone lub Halifax, jesion Navarra, modrzew górski Thermo, sosna Pasadena i wiąz Tossini — od teraz mogą towarzyszyć nam w dowolnym pomieszczeniu. Zróżnicowana gama kolorystyczna umożliwia harmonijne łączenie z jednokolorowymi elementami. To materiał łatwy w obróbce oraz utrzymaniu, który możemy czyścić bez obaw domowymi detergentami. Dzięki temu jest też higieniczny. Przyjazny dla projektanta, stolarza, jak i klienta.

Wybór na lata

Nawet najpiękniejszy mebel to wciąż sztuka użytkowa. Nie sposób jest uniknąć jego uszkodzeń. Chyba, że zamkniemy go na klucz w sekretnym pokoju i nie będziemy z niego korzystać. Tylko, czy w takim razie jest nam dalej potrzebny?


© EGGER

Naprzeciw ponownie wychodzi Feelwood, który jest bardziej wytrzymały od drewna, ale i znacznie wygodniejszy w naprawie. Idealne dopasowanie uszkodzonego fragmentu nie stanowi najmniejszego problemu — nawet po latach. EGGER słynie z kompleksowego podejścia, więc w razie potrzeby dobierzemy też produkty komplementarne np. spójne z resztą obrzeża.

Feelwood wyróżnia się realistyczną w dotyku powierzchnią inspirowaną prawdziwym drewnem, lecz dostępną przy użyciu atrakcyjnych cenowo płyt. Chociaż to nie fornir, ani lite drewno — również cieszy oko charakterystycznym rysunkiem drewna, dyskretnymi sękami i pęknięciami. Jeżeli dodamy do tego oszczędność czasu, który potrzeba na utrzymanie w czystości mebli z drewna, zalety nowoczesnych struktur EGGER łatwo poczujemy na własnej skórze.

Kup produkty online !

Blat Dąb Sherman Koniakowy Brązowy H1344 ST32 MOD 100/1,5
Grubość / Długość / Szerokość
38 mm / 4 100 mm / 1 200 mm

Blat Dąb Halifax Naturalny H1180 ST37 MOD 100/1,5
Grubość / Długość / Szerokość
38 mm / 4 100 mm / 1 200 mm

Płyta laminowana Dąb Gladstone Biały H3335 ST28
Grubość / Długość / Szerokość
18,6 mm / 2 800 mm / 2 070 mm

Płyta laminowana Jesion Navarra H1250 ST36
Grubość / Długość / Szerokość
18,6 mm / 2 800 mm / 2 070 mm