Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Nowoczesny stolarz, czyli witamy w przyszłości

19 stycznia 2021

Początek roku to zawsze moment przemyśleń oraz nowych postanowień. Niestety w tym roku może być trudno o wizytę na siłowni i poprawę sylwetki. Zamiast tego możemy przyjrzeć się nowościom ze świata stolarstwa i ułatwić sobie życie.

Ostatni rok był dość specyficzny, żeby nie powiedzieć dosadniej. Wiele się zmieniło i na razie nie zanosi się, aby sprawy wróciły do porządku sprzed lat. Zasadnicza różnica odczuwalna jest w kontaktach międzyludzkich, które zostały znacząco ograniczone. Z jednej strony jest to odgórna wytyczna, z drugiej troska o własne zdrowie. Ludzie wolą trzymać się na dystans, a obowiązkowa maseczka ogranicza swobodę konwersacji. Większość usług przenosi się stopniowo do internetu i branża stolarska nie jest tutaj wyjątkiem.

Nowy rok, nowe możliwości

Oczywiście nie chodzi o to, żeby zacząć nagle produkować meble wirtualne. Chociaż biorąc pod uwagę popularność polskich gier komputerowych… może nie jest to wcale głupi pomysł. Nam chodzi jednak o co innego, a dokładniej o zmniejszenie częstotliwości wizyt w sklepach, salonach i innych lokalach stacjonarnych. Zwłaszcza, że wachlarz dostępnych usług umożliwia stolarzom ograniczenie swojej pracy w terenie do dwóch okazji - pomiaru i montażu.

Naprzeciw globalnemu zjawisku zwanemu social distancing wychodzi usługa WebCut, którą oferuje zdalnie JAF Polska. Co to takiego? O odpowiedź poprosiliśmy jednego z ekspertów firmy:

WebCut to najprościej mówiąc usługa cięcia i okleinowania online. Dzięki niej jesteśmy w stanie zamówić płyty na wymiar z dostawą lub odbiorem własnym. Dostarczone materiały są gotowe do montażu, więc równie dobrze można je zamówić bezpośrednio do klienta, jeśli zajmujemy się produkcją mebli zawodowo. Płyty przyjeżdżają precyzyjnie docięte, w wybranych strukturach oraz dopasowanych obrzeżach. Wprowadzamy formatki, a program sam zadba o jak najbardziej oszczędny rozkrój. Jednak w pakiecie otrzymujemy znacznie więcej. Przede wszystkim dostęp do pełnej bazy produktów (oraz korzyści). Mamy aktualny wgląd w ceny i stany magazynowe, a zamówiony przez WebCut towar jest dla Państwa automatycznie rezerwowany na magazynie. To wszystko dostępne 24h, bez potrzeby wychodzenia z domu i tankowania paliwa. Podwójna oszczędność: pieniędzy i czasu.” - mówi Paweł Rachowiak, kierownik produkcji w JAF Polska

Meble na wymiar

Tworzenie nowego zamówienia zaczynamy od wejścia pod adres www.jaf-polska.pl i kliknięcia Usługi cięcia, którą znajdziemy w prawym górnym rogu strony. Usługa dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, na szczęście rejestracja trwa dosłownie kilkanaście sekund. Do usługi WebCut możemy przejść również z poziomu sklepu internetowego JAF Polska.

W pierwszym przypadku klikamy Utwórz nowe zamówienie, a następnie dodajemy zestaw formatek. Natomiast podczas zakupów w sklepie internetowym należy kliknąć przycisk Dodaj do cięcia (obok interesującej nas płyty). Potrzebny materiał łatwo znajdziemy za pomocą filtrów. Sprawdzamy dostępność poszczególnych płyt i przechodzimy do wymiarów formatek. Po prawej wybieramy pasujące obrzeża, a poniżej określamy ich dokładny rodzaj. Kolejne elementy dodajemy przy użyciu ikony plusika [+], znajdującej się zawsze na końcu ostatniej pozycji w zamówieniu. W następnym kroku program optymalizuje rozkrój i przedstawia gotowy plan cięcia, który wystarczy zaakceptować. Możemy jeszcze dodać własny komentarz, a nawet wybrać preferowaną datę dostawy. Cały czas mamy też wgląd w poprzednie zamówienia, zarówno te robocze, jak i już zrealizowane. Prawda, że proste?

Znajdź swój styl

Mówi się, że od przybytku głowa nie boli. Za to szybko może rozboleć, gdy staniemy przed wyborem idealnego dekoru do nowej kuchni. Poszukiwania najłatwiej rozpocząć drogą eliminacji, a następnie trzymać się określonych kryteriów. Tylko jak to zrobić bez tradycyjnej wycieczki po sklepach?

Intuicyjną pomocą służy wyszukiwarka dekorów Decorfinder. Dzięki niej żadne próbniki nie będą więcej potrzebne. Od tego mamy smartphone lub komputer. Decorfinder umożliwia skuteczne poszukiwania po gatunku drewna, kolorze lub wyglądzie (np. kamień, metal). Do wyboru mamy też typ powierzchni. Chyba, że znamy już numer upatrzonego dekoru. Wówczas wpisujemy go obok lupki (u góry po prawej). Od razu uzyskujemy informację o powiązanych z danym dekorem produktach. Laminaty, blaty, płyty, obrzeża - wszystko jak na dłoni. Widzimy aktualne ceny i dokładną specyfikację każdego z nich. Do dyspozycji mamy niemal 900 wzorów od wiodących producentów.

Wszystko w jednym miejscu

Jeżeli już wybieramy się na zakupy, to warto zrobić je w jednym miejscu. Niestety produkcja i łańcuchy dostaw wielu producentów zostały wstrzymane lub przebiegają w sposób dość chaotyczny. W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są obszerne stany magazynowe. Pomimo trwającego oblężenia marketów budowlanych - nadal możemy takie znaleźć.

Jeżeli chodzi o materiały dla stolarzy, to kompleksowy asortyment (dostępny od ręki) posiada JAF Polska. Do gamy różnorodnych płyt meblowych (Egger, Kronospan, Cleaf) dołączył jeszcze Innovus od Sonae Arauco. Paleta obejmuje 27 starannie wyselekcjonowane dekory w nowoczesnym stylu. Oprócz płyt meblowych, na stanie znajdziemy także okucia i systemy renomowanych marek m.in. Blum. Do kupna stacjonarnie, jak i we wcześniej wspomnianym sklepie internetowym. W połączeniu z doświadczeniem i innowacyjnymi usługami online - stolarze też mogą pracować zdalnie. Wystarczą elektronarzędzia do montażu, łącze internetowe oraz zwymiarowany projekt.