Nietypowe meble od Giorgio Biscaro

18 czerwca 2018

Zastosowanie sklejki w meblarstwie wydaje się nie mieć końca. Możliwość kształtowania to jedna z jej największych zalet, co projektant Giorgio Biscaro postanowił wykorzystać w „trochę inny” sposób.

Stołek Offset

Jeśli myślisz o drewnianym stołku z wygiętym drewnianym siedziskiem, prawdopodobnie pomyślisz o monolitycznym siedzisku, w którym pojedynczy kawałek drewna jest zgięty, a następnie przycięty do kształtu. W Offsecie zmieniono ten nawyk, używając inaczej wygiętej sklejki: duża płyta jest zgięta pod określonym kątem, a następnie różne bumerangi są cięte na miarę, a następnie montowane w pozycji przesuniętej, aby utworzyć siedzisko ściskające trzy nogi. Powstała w ten sposób „deska” jest następnie frezowana w celu uzyskania wymaganej okrągłości. Stołek gotowy - o wiele bardziej odporny niż standardowy, ponieważ włókna drewniane sklejki działają poprzecznie.

Stolik Reprouvé

Prosty stolik kawowy zaprojektowany w 2011 roku, na potrzeby pierwszej wystawy Giorgia w Mediolanie. Pomysł bardzo się spodobał, zwłaszcza przedstawicielom firmy CB2 z USA, którzy poprosili o jego produkcję. Stolik jest bardzo łatwy do wykonywania go w różnych rozmiarach, dzięki czemu produkcja jest banalnie prosta. Trzy elementy blatu, za pomocą kilku śrub, są utrzymywane w poziomie przez trzy nogi wykonane ze sklejki. Całość można zapakować na płasko, co ma bardzo duże znaczenie przy seryjnej produkcji.

Giorgio Biscaro

Projektant, dyrektor artystyczny, profesor, redaktor projektu, przedsiębiorca, Giorgio Biscaro jest znany jako jeden z najbardziej eklektycznych graczy na włoskiej scenie projektowej. Od czasu ukończenia studiów (IUAV, z pionierską rozprawą na temat diod LED w oświetleniu domowym) i poprzez swoją pracę w Foscarini zajmuje się projektowaniem oświetlenia. Uznany za jednego z najwybitniejszych włoskich projektantów, w 2012 roku został współzałożycielem firmy projektowej SomethingGood. Często prezentowany w wielu czasopismach na całym świecie i wystawach projektowych (m.in. MoMA, Milan Triennale i wielu innych), wykładał na wielu włoskich uniwersytetach, prowadząc warsztaty, wykłady i kursy podyplomowe.

Kup produkty online !

Sklejka brzozowa BB/BB, suchotrwała
Grubość-Długość-Szerokość
24 mm / 1 525 mm / 1 525 mm

Sklejka topolowa AB/BB, Suchotrwała
Grubość-Długość-Szerokość
18 mm / 2 500 mm / 1 220 mm

Sklejka bukowa I/II, wodoodporna
Grubość-Długość-Szerokość
24 mm / 1 250 mm / 2 500 mm

Sklejka sosnowa I/II, wodoodporna
Grubość-Długość-Szerokość
35 mm / 2 500 mm / 1 250 mm