20-21.10.2020 Inwentaryzacja produktów z grupy Sklejki i OSB w Gądkach.

Zakup inwentaryzowanych produktów, w tych dniach, będzie niemożliwy. Za wszelkie związane z tym utrudnienia uprzejmie przepraszamy i dziękujemy za zrozumienie. Zobacz pełny harmonogram inwentaryzacji odbywających się w naszych oddziałach. >>

Kuchnia idealnie dopasowana

25 września 2020


©EGGER

Michał Anioł mawiał, że „Nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość”. Chociaż nasza kuchnia to nie Kaplica Sykstyńska — warto zadbać o spójność kluczowych elementów. Niewątpliwie zalicza się do nich harmonijne dopasowanie dekorów, struktur oraz obrzeży meblowych.

O gustach się nie dyskutuje? Niekoniecznie. Wszystko, co nas otacza, jest odzwierciedleniem personalnych upodobań. Zazwyczaj wybieramy rzeczy tak, aby podobały nam się w danej chwili, a zarazem pasowały do naszego stylu, czyli poprzednich decyzji zakupowych. Jednak jest spora różnica pomiędzy małymi dodatkami (np. nowym wazonem) a dużymi zakupami (np. meblami i sprzętem AGD). Dlatego też wybierając rzeczy droższe, najczęściej staramy się stawiać na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą się w ciągu kilku miesięcy i pozwolą na wygodne dopasowanie kolejnych elementów.


©EGGER

Dekor to nie wszystko

Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest tworzenie strefy dziennej z połączenia salonu i kuchni. W mniejszych mieszkaniach pozwala to wizualnie powiększyć przestrzeń, a w większych umożliwia wspólne spędzanie czasu. Jednym z głównych elementów definiujących wystrój jest więc zabudowa kuchenna. Dlatego wybierając jej styl, zwracamy uwagę na trwałość użytych materiałów, jak również na ich ogólną estetykę.

Przeważnie mamy w głowie wizję kuchni, dopóki nie staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Okazuje się również, że niestety to nie wszystko. Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału. Do tego dochodzi jeszcze struktura, która decyduje m.in o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.


©EGGER

Znajdź swój świat

Warto wiedzieć, że producenci zdają sobie sprawę z nawarstwiających się trudności i wychodzą nam naprzeciw. Jednym z liderów w dziedzinie innowacji jest EGGER, czyli międzynarodowy potentat w produkcji płyt meblowych. Wraz z nową kolekcją wysokiej jakości dekorów, otrzymujemy gotowe zestawy dekorów, struktur i obrzeży. Klarownie dopasowane do naszych upodobań.

„Nowa kolekcja EGGER to innowacyjne spojrzenie na projektowanie mebli. Producent pogrupował swój asortyment w 9 tematycznych światów, które nawiązują do wiodących styli w architekturze wnętrz. W każdym z nich znajdziemy szczegółowo przemyślane kombinacje wzorów. To gotowa recepta na blat w marmurowym stylu, ale i całą kuchnię wpisującą się w pożądany klimat. Od nowoczesnego, skandynawskiego, klasycznego, poprzez loftowy, vintage, aż po glamour.

Przykładowo szukamy czegoś naturalnego, rustykalnego. Możemy więc zdać się na świat PureNature. Tam znajdziemy nie tylko umiejętnie postarzony dekor H1344 Dąb Sherman w kolorze koniakowego brązu, ale i dopasowaną do niego strukturę ST32 Feelwood Vintage. Dzięki temu efektowny rysunek drewna wzbogacimy o realistyczne wrażenia dotykowe. Do wszystkich dekorów przygotowano uzupełniające obrzeża, więc nie musimy martwić się o różnice w odcieniach lub inne dysproporcje.” — mówi Robert Sikora, nasz ekspert

Kuchnia na lata

Spójne łączenie materiałów to również rozwiązanie przyszłościowe. EGGER wprowadza nowe wzory co 3 lata, jednak dotychczasowe pozostają w ciągłej sprzedaży. Rozbudowana kolekcja materiałów gwarantuje dostęp do najpopularniejszych wzorów, które niezależnie od partii wyglądają tak samo. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu — nawet po kilku latach. Bardzo trudno będzie własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie. Zwłaszcza w długich odstępach czasu. Natomiast dobrać brakujący dekor lub obrzeże razem z EGGER? Nic prostszego.


©EGGER

Kto szuka, ten znajdzie

Czy wiesz, że dekory wielu producentów łatwo znajdziesz w jednym miejscu? Zamiast jeździć po salonach i wertować kolejne próbniki, wystarczy skorzystać z naszej internetowej Wyszukiwarki Dekorów:

„W naszej wyszukiwarce czeka prawie 1000 różnych wzorów. Poszukiwania możemy zacząć albo od zaznaczenia typu dekoru (m.in. drewno, kamień, metal, okleina naturalna), albo od grupy powierzchni (np. abstrakcyjna, unikolor). Do wyboru mamy też oczywiście sortowanie po gatunku drewna, nazwie producenta lub numerze dekoru. Od razu widzimy listę dostępnych produktów z aktualnymi cenami. Czytelnie podsumowane i dostępne o każdej porze z laptopa, czy nawet smartfona.

Na wstępie warto jest się zalogować, żeby wykorzystać możliwości tego narzędzia w pełni. Od teraz możemy sobie wygodnie zapisywać przeglądane dekory i wracać do nich w dowolnym momencie. To przydatna sprawa, zwłaszcza gdy nie możemy się zdecydować i chcemy porównać kilka alternatywnych opcji.” — podpowiada Robert Sikora

Chociaż diabeł tkwi w szczegółach, jak widać nie trzeba się ich bać. Wiedzieć, gdzie szukać — to już połowa sukcesu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają dokonać komfortowego oraz pewnego wyboru. Teraz wystarczy zaparzyć sobie kawę, a resztę spokojnie dopasujemy na ekranie domowego komputera. W ten sposób zbudujemy wystrój, w którym czujemy się dobrze i wyrażamy siebie.

Kup produkty online !

Płyta laminowana Dąb Sherman Koniakowy Brązowy H1344 ST32
Grubość / Długość / Szerokość
18,6 mm / 2 800 mm / 2 070 mm

Blat Dąb Sherman Koniakowy Brązowy H1344 ST32 MOD 100/1,5
Grubość / Długość / Szerokość
38 mm / 4 100 mm / 920 mm

Laminat Biały Porcelanowy W1200 ST9
Grubość / Długość / Szerokość
0,8 mm / 2 800 mm / 1 310 mm

Obrzeże ABS Dąb Sherman Koniakowy H1344 ST32
Grubość / Długość / Szerokość
2 mm / 75 000 mm / 43 mm