Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Duża szafa do sypialni, krok po kroku

24 lutego 2020

Tym razem Jarek Ostaszewski z DomiDrewno zabiera się za wykonanie dużej szafy garderobianej.

Projekt

Jak zwykle, najpierw zaczynamy od projektu. Do jego wykonania Jarek użył programu Solidworks, również aby przygotować sobie przejrzystą listę wszystkich potrzebnych elementów. Na jej podstawie można było pociąć i przygotować je wszystkie. Za materiał posłużyła płyta wiórowa fornirowana naturalnym jesionem.

 

Łączenie

Kiedy wszystkie formatki dotarły do stolarni, można się zająć montażem korpusu. Jarek zastosował tu łączniki Lamello Clamex, ponieważ mebel ma być finalnie wniesiony do sypialni w elementach i skręcony na miejscu, a system ten pozwala na wielorazowe skręcanie i rozkręcanie całości.

 

Blum Space Step

Na spodzie szafy znalazło się miejsce na jedną z nowości firmy Blum – Space Step, czyli podest i szuflada w jednym.

 

Otwieranie góry szafy

Po zamontowaniu szuflad w systemie Blum Legrabox, Jarek zajął się oświetleniem wieszaka na ubrania, dzięki czemu wszystko będzie w środku bardzo widoczne. Następnie przyszedł czas na górę tej wielkiej szafy. Znajdą się tam drzwiczki podnoszone do góry, które Jarek zamontował na podnośnikach Blum Aventos HK-Top.

 

Automatyzacja

Na koniec zostało już tylko zamontowanie „pomocników” otwierania ciężkich drzwiczek górnych oraz zamontowanego na początku wysuwanego podestu na spodzie. Do zautomatyzowania tej czynności, Jarek wybrał Servo-Drive od Blum.

 

Gotowe

Szafa zaolejowana, rozłożona i złożona ponownie już w docelowym pomieszczeniu. Zobaczcie jak to wszystko działa.

Kup produkty online !

Złączka CLAMEX P-14
Grubość / Długość / Szerokość
0 mm / 0 mm / 0 mm

Płyta Wiórowa Fornirowana Jesion twardzielowy A/B Flader
Grubość / Długość / Szerokość
19 mm / 2 800 mm / 2 070 mm

SERVO-DRIVE jednostka napędu do Aventos HK 21KA000
Grubość / Długość / Szerokość
0 mm / 0 mm / 0 mm

Zestaw siłowników AVENTOS HK-TOP Współczynnik mocy 480-1610, 22K2300.05
Grubość / Długość / Szerokość
0 mm / 0 mm / 0 mm