Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Drzewo rośnie w górę...

27 sierpnia 2019

Drzewo rośnie w górę, a razem z nim wieżowce. Nie wierzycie? Spójrzcie na zestawienie przygotowane przez Think Wood.

Aktualnie najwyższy wieżowiec wykonany praktycznie w całości z drewna nazywa się Mjøstårnet i liczy niemal 86 metrów. Z betonu wykonano w nim jedynie 7 najwyższych stropów, a nie straszne są mu nawet huragany! Jednak na przełomie ostatnich lat rozpoczęto budowę wielu innych obiektów i już niebawem może zostać wyprzedzony.

To dlatego, że drewno jest znacznie lżejsze niż tradycyjne elementy z cementu lub stali o porównywalnej wytrzymałości. Drewno konstrukcyjne to również materiał ognioodporny, a zatem bezpieczny dla przyszłych mieszkańców.

PS Czy wiecie, że prawie 40% obecnej emisji pochodzi z placów budowy?! Ocieplenie klimatu to tykająca bomba zegarowa. Pamiętajmy, że stosowanie drewna znacząco zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Nawet przy największych budowach można korzystać z okolicznych obszarów kontrolowanych wycinek, co znacząco skraca transport i ogranicza emisję spalin.