Drewniany dom latem - Powidz

15 marca 2019

Realizacja tak piękna, że po prostu musieliśmy ją sfotografować ponownie. Pojawiła się już trawa, a pogoda zachęcała do sesji.

Pierwsza część zdjęć >>

Realizacja: Europak Center

Na potrzeby realizacji dostarczyliśmy między innymi drewno konstrukcyjne KVH NSI C24, które posłużyło do wykonania szkieletu budynku. Ten sam materiał użyto do wykonania konstrukcji stropów, ogrodzenia oraz dachu, co ukazuje szerokie możliwości zastosowania KVH. Na tym jego rola jednak się nie skończyła, swoje miejsce odnalazło również wewnątrz obiektu przy wykonaniu balustrad, tralek, szkieletu łóżek czy stopni. Przy czym na te ostatnie wykorzystano klejone trepy dębowe, a do samej zabudowy pod schodami blaty bukowe. Całość zabezpieczono woskiem twardym olejnym OSMO 3041.

Na zewnątrz dom otoczony jest pięknym tarasem wykonanym z modrzewia syberyjskiego w klasie PRIMA 27x140 oraz z legarów modrzewiowych 45x70 stanowiących konstrukcję nośną. Taras został wykończony olejem bangkirai OSMO 006. Cały budynek zabezpieczono oraz pomalowano w naturalnym kolorze świerku, za pomocą OSMO 9211.

Kup produkty online !

Deska Modrzew Syberyjski Profilowana / Ryflowana (tarasowa) Prima
Grubość / Długość / Szerokość
27 mm / 3 000 mm / 140 mm

KVH ® Świerk NSI
Grubość / Długość / Szerokość
60 mm / 13 000 mm / 60 mm

Olej tarasowy Bangkirai Osmo 006
Grubość / Długość / Szerokość
0 mm / 0 mm / 0 mm