Dom z klocków JAF

14 kwietnia 2020

Usługa cięcia drewna konstrukcyjnego w praktyce.

Miejsce: Bieczyny
Materiały: KVH NSi C24 oraz BSH Gl 24 Si
Realizacja: Dach Bud Cholewa

Drewno to materiał konstrukcyjny, które potrafi zawstydzić wiele syntetycznych rozwiązań. Konstrukcja z drewna idealnie sprawdza się m.in. do budowy domów w systemie szkieletowym. Po pierwsze: znakomicie przenosi obciążenia. Po drugie: niestraszne jej zmienne warunki atmosferyczne. Konstrukcja drewniana jest też lżejsza niż stalowy szkielet o tej samej nośności. Jest również bezpieczniejsza od stali w aspekcie przeciwpożarowym, a do tego bardzo żywotna. Wśród drewna konstrukcyjnego prym wiedzie drewno klejone KVH (i jego odmiany Duo/Trio). Topowy wariant stanowi drewno klejone BSH.

Najlepiej wiedzą o tym specjaliści w swoich fachu. Firma Dach Bud Cholewa zwróciła się do nas w celu rozrysowania konstrukcji szkieletu na podstawie istniejącego projektu. Następnym krokiem było precyzyjne przygotowanie poszczególnych elementów konstrukcji. Jest to możliwe w ramach świadczonej przez JAF Polska usługi cięcia drewna konstrukcyjnego. Możemy nie tylko dokładnie zwizualizować, ale przede wszystkim skosztorysować, dociąć i dostarczyć na miejsce budowy szkielet budynku w częściach.

Wizualizacja posłużyła za bazę do opracowania plików maszynowych, które z dużą dokładnością określają liczbę i rodzaj potrzebnych materiałów. Po akceptacji kosztorysu rusza produkcja. Oprócz ogromnej precyzji wykonania, każda z belek otrzymuje swój indywidualny numer - uwzględniony w finalnej instrukcji montażu. W ten sposób na plac budowy docierają już gotowe „klocki” do złożenia, co znacząco przyśpiesza proces budowy.

Do wzniesienia domu o powierzchni 190 m² firma Dach Bud Cholewa wykorzystała ok. 45 m³ KVH i kilka belek BSH. Przy montażu brało udział od 4 do 5 osób.

Ile to wszystko trwało?

  • Rozrysowanie projektu zajęło niecałe 3 tygodnie
  • Cięcie i znakowanie belek trwało 1,5 tygodnia
  • Dostawa dotarła w kilka godzin
  • Czas montażu domu wyniósł ok. 3 tygodni

Do realizacji użyto JAFowego KVH NSI C24 oraz BSH Gl 24 SI. Ze względu na klasę wizualną drewna - Si wybiera się do zastosowań widocznych, a NSi dla konstrukcji niewidocznych. Przebieg prac możemy obejrzeć na zdjęciach.

Dziękujemy za zaufanie i polecamy się na przyszłość. Więcej na temat usługi cięcia drewna konstrukcyjnego dowiecie się tutaj >>

Kup produkty online !

KVH ® Świerk NSI
Grubość / Długość / Szerokość
60 mm / 13 000 mm / 60 mm

KVH ® Duo Trio Świerk NSI
Grubość / Długość / Szerokość
160 mm / 13 000 mm / 160 mm

BSH Sosna impregnowana
Grubość / Długość / Szerokość
90 mm / 2 000 mm / 90 mm

KVH ® Świerk NSI
Grubość / Długość / Szerokość
100 mm / 13 000 mm / 100 mm