Clipfix - jeden system, wiele zastosowań

4 lutego 2019

Niewidoczny system montażu, który wykorzystywany jest zarówno do montażu tarasów jak i drewnianych elewacji. Znajduje zastosowanie w przypadku elewacji z drewna iglastego, termowanego oraz meranti i okoume. W przypadku tarasów, szczególnie polecany jest do montażu desek z drewna iglastego i termowanego.

Głównym atutem systemu Clipfix są czarne kompozytowe klipsy, wykonane ze specjalnego tworzywa wzmacnianego włóknem. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Dobrze znosi wysokie i niskie temperatury oraz działanie promieni słonecznych. Kształt i sposób montażu klipsów pozwala na swobodne kompensowanie pracy drewna wynikającej z jego właściwości higroskopijnych. Specjalne karbowanie klipsów pozwala natomiast na dodatkową wentylację powierzchni drewna i likwiduje miejsca styku deski z legarem, które w każdym systemie montażu są ogniskami destrukcji biologicznej drewna.

Wersja do montażu elewacji o profilu z pióro-wpustem posiada dodatkowy otwór oraz wkręt pozwalający na szybki na montaż do legara pomimo wydłużanej części pióra.

Rozwiązanie to jest trwałe i jednocześnie ekonomiczne. W tym systemie montażu klipsy stosowane są pojedynczo, a nie podwójnie, co po pierwsze skraca czas instalacji, a po drugie, znacznie obniża koszt. Przy porównywalnej liczbie elementów w zestawie, system ten pozwala na zamontowanie desek na znacznie większej powierzchni elewacji. Na tle konkurencyjnych systemów tarasowych wyróżnia się także bardzo dobrą relacją jakości do ceny.

Zalety systemu Clipfix:

  • System do montażu tarasów i elewacji,
  • Niewidoczne mocowanie desek,
  • Powierzchnia zewnętrzna desek czysta, bez miejsc narażonych na działanie warunków atmosferycznych,
  • Doskonała wentylacja desek i konstrukcji,
  • Kompensacja pracy desek,
  • Ułatwiony montaż.

Dopasowanie łącznika do grubości desek:

Łącznik Grubość desek (mm)
Clipfix E15 14-17
Clipfix E20 18-22
Clipfix E25 23-28

 

Zużycie łącznika:

Przy szerokości deski (mm) Legary co 50 cm Legary co 60 cm
100 20 szt./m2 17 szt./m2
120 17 szt./m2 14 szt./m2
140 14 szt./m2 12 szt./m2