JAF POLSKA Sp. z o.o.

Wyjątkowa firma

Dzisiaj firma jest międzynarodowym koncernem drzewnym z 58 oddziałami w 19 krajach na całym świecie. Jako jeden z największych światowych dostawców stanowimy idealne ogniwo łączące przemysł i rzemiosło w dziedzinie sklejek, płyt, drewna ciętego, fornirów i materiałów drzewnych. Oprócz niezwyklego asortymentu i wykwalifikowanej kadry pracowników JAF dysponuje wydajną logistyką i nowoczesnymi centrami obróbki.

Firma JAF została założona w 1948 roku przez Josefa i Antonie Frischeis w Austrii, około 15 kilometrów na północny zachód od Wiednia. Stamtąd od roku 1959 rozpoczęłą się ekspansja firmy na całą Austrię. W latach 90 rozpoczęto również działalność w krajach Europy Wschodniej i Środkowej.

JAF Polska

W Polsce jesteśmy obecni od 2004 r. kiedy to bezpośrednio z centralnego magazynu fornirów w Salzburgu została rozpoczęta sprzedaż oklein naturalnych. Po 4 latach działalności w tym sektorze rynku, JAF dołączył na Polskim rynku do ścisłego grona liderów sprzedaży fornirów naturalnych. Sukces na tym polu, jak i stale rosnące grono zadowolonych klientów, zmotywowało firmę do rozszerzenia gamy produktów dostarczanych Polskiemu rynkowi. Aktualnie oprócz forniru prowadzona jest sprzedaż tarcicy egzotycznej i europejskiej, kantówki dla stolarki otworowej oraz sklejki. W celu zapewnienia odpowiedniej logistyki i serwisu dla istniejącego oraz nowego grona klientów, 01 sierpnia 2008 w okolicach Poznania powstał polski oddział firmy – JAF Polska. 

Od 1 marca 2012 firma zmieniła swoją siedzibę i powiększyła przestrzeń magazynową. Obecnie jesteśmy w Gądkach /k. Poznania/.

Kariera

Aktualności

Fronty lakierowane
Nowość w JAF Polska !

Szkolenie "Tarasy i Elewacje"
Nowości na tegoroczny sezon od JAF Polska. Szkolenie tarasowo - elewacyjne odbyło się w oddziale firmy w Gądkach.

Purenit®
Staje na wysokości zadania tam, gdzie płyty wiórowe i pilśniowe dochodzą do swoich granic!

Egzotyczny taras w biurowcu
Bangkirai z naszej oferty wykorzystane do wykończenia patio kompleksu biurowego w centrum Poznania.

Historia pewnego krzesła
Zaprojektowane w 1967 roku, niedoceniane i zapomniane, krzesło H106 Edmunda Homy wraca na salony - kolekcjonerów.

Targi bez plastiku
Jak powstało stoisko targowe „Dom i Drewno” w całości zbudowane z materiałów dostarczonych przez JAF Polska.