Tarcica Czereśnia europejska

Tarcica obrzynana i nieobrzynana

Występowanie: Europa Południowa i Wschodnia, Rumunia, Azja Środkowa po Japonię; pierwotnie występowała na wschodnich terenach obszaru Morza Śródziemnego i Wyspach Bałkańskich; aktualnie rozpowszechniona w Europie Zachodniej i Środkowej jako cenne drzewo owocowe.

Wygląd: Wysokość drzewa do 30 m, najczęściej jednak wynosi ona 10-12 m, średnica 1m; Kora młodego drzewa jest gładka, szaro-biała, później posiada podłużne pęknięcia i staje się szaro-brązowa.

Opis drewna: Drewno bielaste szerokie, szaro-białe do czerwonawo-białego; twardziel matowo brązowa do czarno-brązowej, nieregularne ciemne paski.

Zastosowanie: Meble i okleiny naturalne; ukształtowane napływy korzeniowe dobrze nadają się na okleiny czeczoty; drzewa takie nie są ścinane, lecz w celu pozyskania napływów korzeniowych wykopywane; meble, boazeria, łoża karabinu, drewno toczone.

Właściwości: Dobre do suszenia; dobra wytrzymałość; łatwo i lekko obrabialne; bezproblemowe sklejanie i obróbka powierzchniowa; wyśmienite do szlifowania i bejcowania; przy kontakcie z żelazem niebiesko-czarne przebarwienie.

W czym możemy Ci pomóc ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.