Tarcica Czereśnia amerykańska

Występowanie: Na całym wschodzie USA, komercyjnie głównie w stanach Pensylwania, Virginia i Nowy Jork.

Wygląd: Barwa twardzieli zmienia się od głębokiej czerwieni do barwy czerwonawo-brunatnej, ciemnieje pod wpływem światła. Drewno bielaste jest kremowo białe. Drewno posiada delikatne, równomierne i proste włókna i stonowany mazerunek. Może posiadać uwarunkowane naturalnie brązowe plamki rdzeniowe i pęcherze żywiczne.

Opis drewna: Twardziel czereśni amerykańskiej posiada kolor głębokiej czerwieni do czerwonawo-brunatnej i ciemnieje z czasem pod wpływem światła. Kontrast tworzy drewno bielaste w kolorze kremowej bieli. Drewno posiada delikatne, równomierne, proste włókna, stonowany mazerunek i może posiadać uwarunkowane naturalnie brązowe plamki rdzeniowe oraz pęcherze żywiczne.

Zastosowanie: Meble i szafy wnękowe, wysokogatunkowe prace stolarskie, szafki kuchenne, listwy, boazeria, podłogi, drzwi, wewnętrzna zabudowa łodzi, instrumenty muzyczne, prace tokarskie i snycerskie.

Właściwości: Drewno o średniej zwartości i dobrych właściwościach zginających. Niewielka sztywność, średnia wytrzymałość i średnia wytrzymałość na nacisk.

W czym możemy Ci pomóc ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.