Tarcica Buk

Tarcica obrzynana i nieobrzynana

Występowanie: Europa Zachodnia, Środkowa i Południowa; drzewo charakterystyczne dla klimatu umiarkowanego.  Na północy występuje na równinach, na południu tylko w górach.

Wygląd: Pień drzewa jest cylindryczny i prosty. Kora gładka, cienka i w młodym wieku drzewa szarozielona z jasnym połyskiem, później srebrno-szara.

Opis drewna: Drewno posiada delikatną, równomierną strukturę o delikatnych rozproszonych porach. Świeża twardziel jest czerwonawo-szara. Buk parzony ma kolor od lekko czerwonego do czerwonawo- brązowy.

Zastosowanie: Drewno okleinowe: w przeważającej mierze jako drewno łuszczone do sklejek; Wyposażenie wnętrz: meble, boazeria i parkiet; drewno konstrukcyjne w budowie samochodów i maszyn jako element o średnim obciążeniu. Drewno specjalistyczne do płyt wiórowych i pilśniowych. Między innymi również do sprzętów sportowych, beczek, skrzyń, stołów warsztatowych, sprzętu gospodarstwa domowego i części instrumentów muzycznych.

Właściwości: Drewno bukowe odznacza się wysoką twardością,  jest przy tym łykowate, ale mało elastyczne. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na ścieranie.

W czym możemy Ci pomóc ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.