J.F.Furnir

J.F.Furnir – wszystko zaczyna się od drzewa

Podróż fornirów do świata cyfrowego rozpoczyna się w Rumunii. Dokładniej rzecz ujmując w Braszowie - europejskim królestwie produkcji drzewnej z drzew liściastych i iglastych. Od 2007 roku Grupa JAF prowadzi tam własny tartak i zakład produkcyjny fornirów pod nazwą „J.F.Furnir”.

Na liczącej 10 000 m² powierzchni magazynowej składowane są tam szlachetne okrąglaki z niemal każdej odmiany drewna – w większości z Europy, ale także z Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej. Rocznie, w ramach realizacji zamówień klientów, przetwarza się tu około 30 000 metrów sześciennych drewna.

Sedno tkwi w technologii.
Nowoczesne rozwiązania technologiczne leżą u podstaw każdego z procesów realizowanych w zakładzie. Na początku wszystkich faz produkcyjnych stosowana jest wysokowydajna piła taśmowa Bongioanni („1600”). W zainstalowanej niedawno komorze termicznej tarcica jest uszlachetniana poprzez oddziaływanie wysokiej temperatury, przy równoczesnej redukcji tlenu. Dzięki temu zwiększa się trwałość produkowanych z niej elementów do zastosowań zewnętrznych, wystawionych na oddziaływanie czynników atmosferycznych.


Know-how i wykwalifikowana kadra.
Bogactwo lasów Transylwanii nie jest jedyną zaletą lokalizacji zakładu. Braszów to również ośrodek akademicki, gdzie na Uniwersytecie Transylwanii realizowane są specjalistyczne kierunki kształcenia związane z technologią obróbki drewna i projektowania. To zapewnia stały dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Można śmiało powiedzieć, że 350 osób zatrudnionych w J.F.Furnir to eksperci, którzy dbają o najwyższą jakość naszych produktów.

 

Kontakt

Jesteś zainteresowany okleiną ?
Dane kontaktowe: