Planowana aktualizacja systemu zamówień online – 05.03.2021, 16:00. Mogą wystąpić problemy z naszą stroną. Przepraszamy za utrudnienia.


UWAGA: W naszych salonach zamówisz, zapłacisz i odbierzesz materiały. Oddziały pracują jednak w trybie awaryjnym, a wewnątrz może przebywać tylko jeden klient. W celu konsultacji zapraszamy do zdalnego kontaktu z jednym z ekspertów. Więcej informacji >>

Przydatne informacje oraz instrukcje montażowe

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Jak zabezpieczyć drewno, jaki gatunek drewna zastosować, jak wybrać profil deski,...?

Poznaj odpowiedzi na te, i wiele innych pytań.

Porady

artykuły tematyczne

Przezorny zawsze ubezpieczony
Ochrona przeciwpożarowa to nie tylko odgórny wymóg podczas budowy domu. Drewniany taras, elewacja, wiata parkingowa lub elementy architektury ogrodowej - każdy z tych elementów warto zabezpieczyć przed niszczącym wpływem ognia.

Solidne podstawy, czyli legary z aluminium.
Deski kompozytowe to nowoczesny i efektowny sposób na wytrzymały taras. Co zrobić, żeby zdobił nasz ogród jak najdłużej? To proste! Przede wszystkim zadbać o właściwe podłoże.

Elewacja ażurowa - designerska fasada z drewna
Czasem jeden zabieg potrafi nadać indywidualnego charakteru i całkowicie wyróżnić z tłumu. Jednym z nich jest ażurowa elewacja, która w dyskretny sposób chroni wnętrze przed rażącym słońcem oraz ciekawskimi spojrzeniami.

Ogród pod dachem
Czy możemy cieszyć się urokami wymarzonego tarasu przez cztery pory roku? Oczywiście! Wystarczy solidna konstrukcja z drewna i dach.

Daj drewnu odetchnąć, czyli o widocznych zaletach montażu niewidocznego
Drewno nigdy nie bierze wolnego i ciężko pracuje przez cały rok. Co to znaczy? Deski reagują na zmiany temperatury oraz wilgotności powietrza — pęcznieją lub kurczą się, wchłaniają wilgoć albo oddają ją.

Zaniedbany taras, jak nowy
Czy taras, który nie był odnawiany przez 7 lat można jeszcze uratować? Owszem, a dowodem niech będą zdjęcia z jego renowacji.


Naturalne właściwości

Nie istnieje ustandaryzowany system gatunków lub klas jakości dla desek profilowanych z drewna iglastego lub liściastego. Klasy dla desek parkietowych lub profilowanych (klasa A/B) opisują typ i dopuszczalny zakres określonych właściwości drewna (sęczność, spękania, biel, słoje przyrostu, przebarwienia) decydujących o walorach estetycznych i jakości np. podłogi drewnianej...

Montaż tarasu

odpowiednia struktura, zabezpieczona od dołu

Wszystko zaczyna się na dole. Odpowiedni materiał zabezpiecza taras przed porastaniem przez niepożądane chwasty. Podkładki gumowe powodują, że drewno konstrukcji nośnej nie spoczywa bezpośrednio na podłożu. Stanowi dodatkową izolację, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do deski i zapewnia wystarczającą wentylację.

Oprócz tego należy zapewnić uregulowany odpływ wody, tak aby woda deszczowa mogła spływać i aby nie wystąpiły uszkodzenia konstrukcji wsporczej. Zalecamy stosowanie spadku 2 procent.

Duże nierówności można zniwelować regulowanymi stopkami. Dzięki zastosowaniu regulowanych stopek można ustawić odpowiedni spadek i w ten sposób uniknąć przedostawania się wilgoci na powierzchnię.

 

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu DILA

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu DielenFix

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu Profix 2

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu Profix 2 Plus
(dodatkowa wentylacja pomiędzy deską, a legarem)

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu GleitFix

Montaż tarasu

niewidocznym systemem montażu PLATA

Montaż tarasów kompozytowych GARDIN

Chcesz samodzielnie zamontować taras kompozytowy Gardin?

Sprawdź, jakie to proste i pobierz naszą instrukcję

Montaż elewacji

Czego należy przestrzegać?

Przed montażem zaleca się pomiar wilgotności desek elewacyjnych oraz łat/kontrałat, ponieważ drewno jako materiał higroskopijny dopasowuje swoją wilgotność do otoczenia. Optymalna wilgotność drewna elewacyjnego do montażu to ok 16-18%...

Montaż elewacji - poziomo

tradycyjny system montażu

Montaż elewacji - pionowo

tradycyjny system montażu

Montaż elewacji

niewidocznym systemem montażu TIGA

Firma JAF Polska Sp. z o.o. oświadcza, że deska profilowana/ryflowana nie jest przeznaczona do trwałego wbudowania w obiektach budowlanych i tym samym nie jest produktem budowlanym w rozumieniu rozporządzenia nr. 305/2011. Deska profilowana/ryflowana jest produktem drzewnym ogólnego przeznaczenia do stosowania np. w ogrodach i tam, gdzie nie są wymagane odpowiednie zezwolenia budowlane np. ławki, donice, ogrodzenia, podesty nie związane trwale z gruntem i budynkiem i in. Deska wykonana jest z drewna naturalnego, w jej produkcji nie zostały użyte żadne środki chemiczne zmieniające w jakikolwiek jej skład lub parametry lub powodujące szkodliwość dla człowieka lub środowiska.  Deska profilowana ryflowana jest półfabrykatem przeznaczonym do dalszej obróbki (piłowanie, szlifowanie, wykańczanie itp.).

To powinno Cię zainteresować:

Kupuj taniej

Zobacz jakie produkty są aktualnie dostępne w cenach promocyjnych.

Interesują Cię tarasy ?

W czym możemy Ci pomóc ?
Dane kontaktowe:
Potwierdź, że nie jesteś robotem.